Strona główna » Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna 2016

PTTK Oddział Rabka-Zdrój

W dniach 21-24 września 2016r. w 63 Młodzieżowym Zlocie PTTK im. E i Cz. Trybowskich z zakończeniem w gościnnym Zespole Szkoły Podstawowej Gimnazjum w Rdzawce w dniu 24 września 2016r. udział brało185 uczestników z 11 szkól. Wędrowali trasami 1,2 i 3 dniowymi ,a drużyna SKKT PTTK „Rajdowa Wiara z Rdzawki, która juz 25 lat działa przy naszym Oddziale przeszła 6 dniowa przez Sudety. Zlot zakończyliśmy w dniu akcji ZGPTTK Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej w związku z tym uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i materiały krajoznawcze.

I - miejsce kategoria Szkoły Podstawowe zdobyła Szkoła Podstawowa z Olszówki

I –miejsce kategoria Zespoły Szkół zdobył Zespół Szkół Z Ponic ,

w kategorii Szkół Średnich Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej.

Duża popularnością cieszyły się przygotowane na mecie Zlotu Konkursy GOPR –z wiedzy turystycznej, pakowania plecaka, rozkładania namiotu ,czy rzut butem turystycznym oraz przejażdżki kładem. Na mecie uczestnicy Zlotu otrzymali pamiątkowe znaczki i ciepłą kiełbasę. Zwycięskie Szkoły ,a także wszystkie uczestni- czące w Zlocie otrzymały puchary ,dyplomy i nagrody. Nagrody i puchary ufundowali sponsorzy Zlotu :Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ,Urząd Miasta Rabka-Zdrój, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Wójt Gminy Mszana Dolna I Prezes Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Zarząd Oddziału PTTK Rabka w Rabce-Zdroju serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, dyr. Jarosławowi Janikowi za przygotowanie mety Zlotu ,ratownikom GOPR za przygoto- wanie i prowadzenie konkursów oraz wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnym Zlocie w 2017r.