Strona główna » Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna 2016

Jedna pasja kilku pokoleń Oddzial PTTK w Głuchołazach

W dniu 24 września 2016r. przy pięknej, słonecznej pogodzie w Głuchołazach, na szlakach turystycznych położonych na stokach Góry Parkowej wędrowało 115 turystów.

Początek wędrówki znajdował się na przy fontannie, na placu w części zdrojowej miasta. Turyści wędrowali w kilku lub w kilkunasto osobowych grupach. W imprezie uczestniczyły grupy uczniów z SKKT przy PSP Nr 2 i ZS w Głuchołazach oraz z PSP w Bodzanowie. Licznie uczestniczyli członkowie z głuchołaskiego Klubu Turystyki Narciarskiej i Klubu Turystyki Kolarskiej. Do akcji włączyli się indywidualni turyści przebywający w tym czasie w Głuchołazach. W wędrówkach brało udział 75 uczniów szkół podstawowych, 10 uczniów szkół ponadpodstawowych, 23 osoby dorosłe i 7 seniorów. Rozdane uczestnikom pamiątki sprawiły im dużą radość, były dużą niespodzianką dla turystów.

Z turystycznym pozdrowieniem Jerzy Chmiel