dzieci

Jedna pasja kilku pokoleń Oddzial PTTK w Głuchołazach

W dniu 24 września 2016r. przy pięknej, słonecznej pogodzie w Głuchołazach, na szlakach turystycznych położonych na stokach Góry Parkowej wędrowało 115 turystów.

Początek wędrówki znajdował się na przy fontannie, na placu w części zdrojowej miasta. Turyści wędrowali w kilku lub w kilkunasto osobowych grupach. W imprezie uczestniczyły grupy uczniów z SKKT przy PSP Nr 2 i ZS w Głuchołazach oraz z PSP w Bodzanowie. Licznie uczestniczyli członkowie z głuchołaskiego Klubu Turystyki Narciarskiej i Klubu Turystyki Kolarskiej. Do akcji włączyli się indywidualni turyści przebywający w tym czasie w Głuchołazach. W wędrówkach brało udział 75 uczniów szkół podstawowych, 10 uczniów szkół ponadpodstawowych, 23 osoby dorosłe i 7 seniorów. Rozdane uczestnikom pamiątki sprawiły im dużą radość, były dużą niespodzianką dla turystów.

Z turystycznym pozdrowieniem Jerzy Chmiel

Rajd Rodzinny Oddział PTTK w Żarnowie

Rodzinne wędrowanie

Po raz trzeci Oddział PTTK w Żarnowie zorganizował " Rodzinny Rajd Pieszy wokół Żarnowa " promujący turystykę pieszą wśród dzieci , młodzieży , rodziców , dziadków itp . Nasz rajd był również udziałem w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej odbywającej się pod hasłem " Wędruj z nami ojczystymi szlakami " . Akcja wspólnego wędrowania miała ogólnopolski wymiar , a zgodnie z założeniami o tej samej godzinie (10.00), w dniu 24. września br. na trasy turystyczne w Polsce wyszło ok. 10tys. osób .

Przed wyznaczoną godziną na parkingu przed Gimnazjum w Żarnowie zgromadziło się około 170 osób , które po krótkiej odprawie wyruszyły na sześciokilometrową trasę rajdu przez Pilichowice i Trestę do miejsca z którego nastąpił start . Wśród uczestników przeważały dzieci z młodszych klas szkół podstawowych , ale także duża ilość ich rodzeństwa z matkami , ojcami , babciami i ... jedną prababcią . Rozpiętość wieku między najmłodszymi i najstarszymi turystami sięgała powyżej 75 lat . Część najmłodszych nie byłoby w stanie przebyć samodzielnie całej trasy pieszo i stąd pojawiły się wózeczki spacerowe prowadzone przez mamy .